329551756 1684498352005874 5911100621939215003 n

Czy seks wpływa na nasze samopoczucie?

Czy częste uprawianie seksu sprawi, że będziemy szczęśliwsi? Seks na pewno posiada związek z poziomem zadowolenia życia czy samopoczuciem. Jednak czy częsty seks może sprawić, że będziemy bardziej szczęśliwy? Przeczytaj poniższy tekst i poznaj odpowiedź na to pytanie!

Częsty seks a szczęście

American Economic Association przeprowadziło badanie w kwestii seksu i jego wpływu na szczęście. Wzięło w nim udział 1000 kobiet. Uczestniczki wskazały, że to właśnie seks jest aktywnością, która sprawia, że są bardziej szczęśliwe. Co więcej, powstała teoria, według której częsty seks zwiększa radość z życia w ogromnym stopniu.

Czy seks rzeczywiście daje radość z życia?

Związek między seksem, a szczęściem istnieje na pewno. Nie istnieje jednak żaden jednoznaczny dowód na to, że aktywność seksualna oznacza większą radość z życia. Możliwe, że ludzie, którzy są bardziej szczęśliwi po prostu częściej uprawiają seks. Przeprowadzono w tej kwestii badanie, które opublikowano w The Journal of Economic Behavior & Organization. Wzięły w nim udział 64 dorosłe pary. Badanie miało na celu ustalić, czy częsty seks sprawi, że będą oni bardziej szczęśliwe. Pary miały opowiedzieć jak często uprawiają seks i w jakim stopniu sprawia im to przyjemność oraz jak bardzo są zadowoleni ze swojego życia. Połowa z nich miała podwoić swoje stosunki seksualne na czas badania, a druga połowa miała nic nie zmieniać.

Pary, które zwiększyły ilość stosunków nie stały się szczęśliwsze. Co więcej, ich samopoczucie spadło – tak samo jak motywacja i energia.

Seks i jego wpływ na nasze samopoczucie

Częsty seks nie musi sprawiać, że będziemy bardziej szczęśliwi i zadowoleni z naszego życia, ale na pewno ma wpływ na to, że nasze samopoczucie będzie lepsze. Warto zadbać, aby seks z naszym partnerem lub partnerką był lepszy, a sposobów na to jest bardzo dużo.

Jak uczynić seks lepszym?

Aby seks z naszym partnerem lub partnerką był lepszy można wprowadzić do niego trochę urozmaiceń, jak np. erotyczny masaż olejkami w towarzystwie świec zapachowych. Taki zabieg na pewno pobudzi zmysły.

Inną propozycją są zabawy erotyczne. Jest ich wiele, jak “ciepło-zimno”, podchody, rozbierane gry czy nipple play. Każda para znajdzie na pewno jakąś zabawę dla siebie. Niektóre z nich można potraktować jako element gry wstępnej.

Do polepszenia jakości seksu może się również przyczynić zabawka erotyczna. Na rynku istnieje bardzo dużo różnych sprzętów, które mogą przyczynić się do urozmaicenia czasu w łóżku z partnerem, partnerką lub nawet solo.

Secret Place – sklep z zabawkami erotycznymi

Secret Place to sklep erotyczny, który posiada dwa salony – jeden w Poznaniu i drugi w Warszawie. Co więcej, ma on również stronę internetową, na której znajdują się wszystkie gadżety erotyczne, jakie Secret Place posiada w swoim asortymencie. Na pewno każda para znajdzie coś dla siebie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *