Kiedy najpozniej zamowic suknie slubna

Kiedy najpóźniej zamówić suknię ślubną?

Chociaż konsultanci ślubni rekomendują zamówienie sukni ślubnej na około 8-12 miesięcy przed planowaną datą uroczystości, to w praktyce spełnienie tego zalecenia z różnych powodów bywa niemożliwe. Standardem stały się śluby last minute, których nie planuje się miesiącami czy latami. Gdy ceremonia ma się odbyć za kilkanaście dni, żadna pracownia ślubna nie zdąży uszyć kreacji na miarę. Można za to skorzystać z dostępnych od ręki projektów gotowych. Kiedy najpóźniej zamówić suknię ślubną – na miarę i gotową?

Suknia ślubna gotowa – kiedy najpóźniej ją zamówić?

Gdy uroczystość zbliża się naprawdę wielkimi krokami, więc nie możesz czekać miesiącami na uszycie kreacji na wymiar, rozwiązaniem są gotowe suknie ślubne online. To sukienki już uszyte – dostępne od ręki w kilku standardowych rozmiarach, z reguły od XS do XL. Taką suknię ślubną możesz kupić przez internet. Zamawiasz ją jak każdą, elegancką sukienkę. Szukasz produktu najbliższego oczekiwaniom estetycznym i finansowym, a gdy już znajdziesz ideał, wybierasz właściwy rozmiar. Warto wcześniej dokładnie się pomierzyć i skonfrontować pobrane wymiary z tabelą rozmiarów. W dopasowaniu rozmiaru pomagają specjalne poradniki, które często udostępniają na swoich stronach producenci gotowych sukienek ślubnych. Termin realizacji jest zaskakująco krótki. Gotowa sukienka może być u Ciebie nawet w ciągu 2 dni od złożenia zamówienia. Jednak nie ma co czekać z zamówieniem sukni ślubnej online do ostatniej chwili, ponieważ w przypadku, gdy kreacja nie spełni Twoich oczekiwań albo wybierzesz zły rozmiar, nie będziesz miała już czasu na wymianę lub zwrot i zakup innego modelu. Poza tym gotowa sukienka może wymagać drobnych przeróbek u krawcowej, które niekoniecznie mogą zostać wykonane na miejscu i od ręki.

Praktyczna wskazówka

Decydując się na suknię ślubną online, warto zamówić od razu 2-3 modele, które najbardziej przypadły Ci do gustu – zwłaszcza gdy do uroczystości pozostało mało czasu. To stosunkowo niedrogie produkty w porównaniu z sukniami ślubnymi szytymi na miarę. Do tego niektóre sklepy internetowe umożliwiają zakup z odroczoną płatnością (PayPo, Klarna). Czyli kupujesz towar bez konieczności dokonywania płatności od razu. Na opłacenie zamówienia masz aż 30 dni. Zdążysz przymierzyć zamówione sukienki w domu i zwrócić te, które nie spełniają oczekiwań. Nie będziesz musiała zamrażać własnych pieniędzy.

Należy podkreślić, że gotowe suknie ślubne online bynajmniej nie są jakimiś wyrobami drugiego gatunku. Ich niskie ceny to zasługa wykluczenia z procesu produkcji wielu kosztownych etapów, jak przymiarki, poprawki, przeróbki, usługi stylistki itp. Gotowe sukienki też mogą być szyte ręcznie i z dbałością o każdy detal, chociaż nie z najdroższych na rynku materiałów.

Suknia ślubna na miarę – kiedy najpóźniej ją zamówić?

Większość salonów sukni ślubnych na uszycie kreacji na miarę potrzebuje średnio 3-4 miesiące od momentu złożenia zamówienia, czyli w praktyce – od wyboru projektu, wzięcia wymiarów, ustalenia ewentualnych modyfikacji i wpłacenia zadatku w określonej przez dany salon wysokości. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze ewentualne poprawki, które nierzadko zajmują 3-4 tygodnie. W sytuacjach awaryjnych niektóre pracownie deklarują, że starają się ratować klientki z opresji. Nie oznacza to jednak, że suknia ślubna szyta na wymiar będzie gotowa w kilka czy kilkanaście dni. Należy pamiętać, że harmonogram szycia na zbliżający się sezon ślubny często zamykany jest znacznie wcześniej. W marcu możesz mieć problem ze znalezieniem pracowni, która uszyje dla Ciebie kreację na lipiec tego samego roku. Renomowane salony nie mogą pozwolić sobie na to, by przyjmować więcej zleceń niż są w stanie obsłużyć na najwyższym poziomie.

Ekskluzywna suknia ślubna na miarę czy tania, gotowa sukienka online?

Nie jesteśmy w stanie udzielić Ci jednoznacznej odpowiedzi. Decyzja powinna być podjęta w oparciu o indywidualne potrzeby, wymagania i możliwości finansowe. Jeżeli do ślubu pozostało co najmniej parę miesięcy, możesz wydać na kreację ślubną kilka tysięcy złotych oraz zależy Ci na najwyższej jakości materiałach i perfekcyjnym dopasowaniu, warto zdecydować się na suknię ślubną na miarę. Jeśli jednak bardzo Ci się spieszy, masz mocno ograniczony budżet na stylizację lub nie przykładasz szczególnej wagi do unikatowości kreacji, suknia ślubna online wydaje się w pełni rozsądnym wyborem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *