Sudocrem — preparat o wyjatkowych wlasciwosciach

Sudocrem — preparat o wyjątkowych właściwościach

Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów pielęgnacyjnych o działaniu ochronnym i łagodzącym rozmaite podrażnienia skórne. Okazuje się jednak, że rzadko który, ma tak szerokie zastosowanie, jak Sudocrem. Po ten niezwykle skuteczny krem antyseptyczny powszechnie sięgają mamy, które za jego pomocą pielęgnują i leczą skórę swoich dzieci. Preparat jest też niezastąpiony przy zmianach skórnych o różnym podłożu, występujących u osób dorosłych. Pomaga przy odleżynach, łagodnych odmrożeniach i oparzeniach słonecznych. Skutecznie przyspiesza gojenie ran i łagodzi podrażnienia skórne. Jakie jeszcze znajduje zastosowanie Sudocrem? W jakich sytuacjach warto po niego sięgnąć?

Dbaj o kondycję skóry

Skóra człowieka jest bardzo ważnym narządem o skomplikowanej budowie. Pełni ona wiele złożonych funkcji. Jest między innymi skuteczną barierą ochronną dla naszego organizmu. Efektywnie chroni organy wewnętrzne przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, a także urazami mechanicznymi. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby zawsze była w doskonałej kondycji. I choć na co dzień staramy się dbać o naszą skórę, to pomimo naszych starań, nie zawsze się to udaje. Podrażnienia skórne, drobne rany czy urazy, a także wiele innych zmian pojawiających się naszej skórze, to często skutek szkodliwego działania czynników zewnętrznych. Towarzyszy im zaczerwienienie, świąd oraz inne nieprzyjemne dolegliwości. Na szczęście są sprawdzone sposoby, aby łatwo się ich pozbyć. W takich właśnie sytuacjach Sudocrem znajduje zastosowanie.

Historia kremu barierowo-ochronnego

Historia Sudocremu jest niezwykle długa i ciekawa. Preparat został stworzony przez irlandzkiego aptekarza Thomasa Smitha. Mało kto wie, że środek ten od 1931 roku, kiedy to po raz pierwszy trafił na rynek, ma wciąż tę samą recepturę. Jego twórca początkowo sprzedawał go, jako skuteczny środek w leczeniu pieluszkowego zapalenia skóry, a także odleżyn oraz innych drobnych zmian skórnych. Nie używano jednak w tym czasie jego współczesnej nazwy. Dopiero w 1950 roku został on oficjalnie nazwany Sudocrem – Krem barierowo-ochronny i od tego czasu funkcjonuje na rynku pod tą nazwą. Można go znaleźć niemal w każdym zakątku świata. Polecany jest do ochrony i pielęgnacji skóry zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Od niemal wieku jest z powodzeniem używany przy rozmaitych podrażnieniach skórnych. Przynosi szybką ulgę w przeróżnych dolegliwościach.

Prosta receptura — wyjątkowe właściwości

Sudocrem to specyfik o szerokim zastosowaniu. Zawiera w sobie składniki, które mają niezwykle korzystny wpływ na skórę. Znaleźć w nim można między innymi:

  • lanolinę — środek nawilżający o właściwościach natłuszczających;
  • tlenek cynku — środek ściągający, łagodzący podrażnienia;
  • alkohol benzylowy — środek o właściwościach dezynfekujących;
  • cynamonian benzylu — środek o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych.

Połączenie tych składników tworzy wyjątkowo skuteczny krem do skóry podrażnionej. Nie można się więc dziwić, że Sudocrem zastosowanie znajduje przy rozmaitych problemach skórnych. Łagodzi podrażnienia pieluszkowe, wspomaga regenerację skóry, skutecznie chroni ją i zabezpiecza przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Świetnie sprawdza się przy leczeniu trądziku młodzieńczego i różowatego, opryszczki oraz innych, drobnych zmian skórnych. Przy jego pomocy leczy się także lekkie odmrożenia i oparzenia słoneczne. Sudocrem z powodzeniem stosuje się też przy podrażnieniach skórnych związanych z depilacją czy goleniem. Efektywnie łagodzi odczyny pojawiające się po ukąszeniach owadów. Co ważne, krem jest hipoalergiczny, nie powoduje żadnych podrażnień. Może być bezpiecznie stosowany u osób posiadających wyjątkowo delikatną i wrażliwą skórę, a także u niemowląt i dzieci.

Krem barierowo-ochronny Sudocrem to preparat wyjątkowo skuteczny w działaniu. Ma przyjazną formułę, jest łatwy w aplikacji i bardzo wydajny. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia serwisu internetowego sudocrempolska.pl. Znajdują się tam szczegółowe informacje o produkcie oraz praktyczne porady związane z jego stosowaniem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *