Zadbaj o zdrowe piekne wlosy

Zadbaj o zdrowe, piękne włosy!

Każda z nas dąży do tego, żeby mieć piękne, zdrowe i lśniące włosy. Podnosi to samoocenę i pozwala zwrócić na siebie uwagę. Jednak z ich pielęgnacją bywa różnie. Dużo osób ogranicza się do minimum i stosuje zasadę “umyć i uczesać”. Włosomaniacy upierają się natomiast, że niezbędne jest określenie rodzaju włosów, a następnie stosowanie szeregu zabiegów pielęgnacyjnych. Czy faktycznie jest to konieczne? Poniżej podpowiadamy jak prawidłowo dbać o zdrowe, piękne włosy.

  • mycie i czesanie

Włosy należy rozczesywać przed myciem, co pozwoli pozbyć się pozostałości po kosmetykach, a następnie po ich wyschnięciu, ponieważ mokre są narażone na uszkodzenia. Równie ważne co czesanie jest wybór odpowiedniego szamponu. Zrezygnuj z tych, w których składzie występują liczne syntetyczne substancje na rzecz naturalnych preparatów. Kiedy wybierzesz odpowiedni preparat pamiętaj o temperaturze wody. Powinna być letnia. Gorąca woda otwiera łuski włosa, co zwiększa ryzyko uszkodzeń. Kolejnym punktem jest odpowiednie nakładanie szamponu. Spień go na dłoniach i następnie nanieś na skórę głowy. Wykonuj okrężne ruchy masujące. Podczas kąpieli, zaleca się myć włosy dwukrotnie. Przy końcowym myciu, pamiętaj o spłukaniu piany zimnym strumieniem wody, co zamyka łuskę włosa. Przy osuszaniu zrezygnuj z intensywnego wyciskania wody. Zawiń włosy w luźny turban z bawełnianego ręcznika, po czym delikatnie odciśnij nadmiar wody. Myć włosy zaleca się średnio co 2-3 dni.

  • odżywianie

Szampon zadba o oczyszczenie i pielęgnację włosów, natomiast odżywka sprawi, by  były nawilżone, błyszczące, gęste, miękkie i gładkie. Obydwa powinny tworzyć nieodzowny duet. Odżywkę należy stosować po każdym myciu. Warto pozostawić preparat na włosach na kilka minut, po czym dokładnie go spłukać. Kolejnym polecanym kosmetykiem jest maska do włosów, która jest witaminową bombą dla naszych kosmyków. Warto ją stosować 1-2 razy w tygodniu.

  • suszenie

Zaleca się pozostawić włosy do ich samoistnego wyschnięcia. Warto też nie kłaść się spać z mokrymi kosmykami. Jeśli jednak używanie suszarki jest konieczne, dobrze wybrać taką z opcją jonizacji, Suszyć włosy należy w kierunku od ich nasady ku końcówkom. Dzięki temu łuski nie są narażone na rozchylanie, a struktura włosów nie zostaje naruszona. Zadbaj też o chłodne powietrze z suszarki lub w ostateczności delikatnie ciepłe.

  • olejowanie


Ten zabieg wzmacnia i nawilża włosy. Oleje dzięki substancjom odżywczym w ich składzie wnikają w cebulki włosów, dzięki czemu stają się zdrowsze i bardziej lśniące. Można nakładać go na włosy mokre lub suche, na całą ich długość lub tylko końcówki. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniego oleju do naszych włosów i systematyczne go nakładanie.

Dbanie o dobrą kondycję włosów wymaga cierpliwości i dyscypliny. Poza zabiegami pielęgnacyjnymi warto wspomóc je suplementami diety, które w naturalny sposób zadbają o promienny wygląd. WIMIN dzięki swoim suplementom Zdrowy Blask zatroszczy się o Twoje zdrowe i piękne włosy. Sprawdź sama!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *