Od kiedy można założyć konto na allegro?

Od ilu lat można mieć konto na allegro?

Konto na Allegro może założyć nastolatek, który ukończył 13 lat. Taki profil posiada jednak kilka ograniczeń – nie można kupować na raty, a także nie ma dostępu do działu z produktami dla dorosłych.

W ostatnim czasie zakupy przez internet stały się bardzo popularne. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie, ponieważ możemy bez problemu kupować rzeczy o dowolnej porze oraz w dowolnie wybranym miejscu. Jedynym wymaganiem jest fakt posiadania urządzenia z internetem. Bardzo popularnym portal, w którym wiele osób nie tylko kupuje, ale często także i sprzedaje przedmioty jest serwis Allegro. Wielu nastolatków także chce mieć tam konto, jednak tak naprawdę od ilu lat można mieć konto na Allegro?

Allegro dostępne także dla osób niepełnoletnich

Zdecydowanie zakupy przez internet robi wiele osób. Coraz częściej wolimy wybrać daną rzecz w internecie, ponieważ jest tam zdecydowanie większy wybór, jak również ceny często są także znacznie bardziej atrakcyjne.

Nie powinniśmy zapominać jednak o tym, że konta nawet na najbardziej popularnych portalach mogą nie być przeznaczone dla osób poniżej 18 roku życia. Pełnoletność jest wymagana w bardzo wielu przypadkach, ponieważ w sklepach internetowych zazwyczaj trzeba mieć co najmniej 18 lat, aby móc dokonać zakupu. Zatem jak wygląda to w przypadku bardzo popularnego serwisu, jakim jest Allegro?

Warto pamiętać, że w przypadku Allegro nie ma aż tak restrykcyjnych przepisów. Właściciele tego serwisu doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wiele osób poniżej 18 roku życia także chciałoby dokonywać zakupy za pośrednictwem tej platformy. Jeśli nie jesteśmy pełnoletni, już nie musimy prosić rodziców o zakup, a od 13 roku życia możemy konto założyć sami

Konto na allegro dla nastolatków
Od ilu lat można mieć konto na allegro?

Allegro wyszło naprzeciw oczekiwaniom klientów i tym samym stworzyło konto junior, które jest dedykowane nastolatkom od 13 roku życia. Warto jednak pamiętać, że takie rozwiązanie ma pewne ograniczenia. Nie możemy w tym przypadku założyć między innymi sklepu allegro czy też kupować na raty, nie ma także możliwości kupowania rzeczy w kategoriach, które są dostępne jedynie dla osób dorosłych. Niemniej jednak jest to bardzo duże ułatwienie oraz doskonały sposób na zakupy przez internet dla młodzieży.

Od ilu lat można mieć konto na allegro?

Konto na Allegro może założyć nastolatek, który ukończył 13 lat. Taki profil posiada jednak kilka ograniczeń – nie można kupować na raty, a także nie ma dostępu do działu z produktami dla dorosłych.

2 thoughts on “Od ilu lat można mieć konto na allegro?”

  1. Czytanie tego bloga to dla mnie zawsze świetna okazja do nauki i relaksu jednocześnie! Autorzy potrafią przekazywać wiedzę w sposób, który nie tylko angażuje, ale także inspiruje do dalszych działań.

  2. Jerzy Biedroński

    Pouczająca lektura! Doceniam szczegółowość i dokładność. Szkoda tylko, że niektóre fragmenty są zbyt techniczne dla laików. Mimo to, świetne źródło wiedzy!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *