Od kiedy rzadzi PiS

Od kiedy rządzi PiS?

Partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) jest polską partią polityczną, założoną w 2001 roku. Od 2015 roku rządzi ona w Polsce, kiedy to w wyborach parlamentarnych 25 października 2015 uzyskała większość konstytucyjną i utworzyła rząd premiera Beaty Szydło.

W 2019 roku PiS ponownie wygrała wybory parlamentarne, uzyskując większość konstytucyjną i utworzyła rząd premiera Mateusza Morawieckiego. Obecnie PiS rządzi w Polsce od 2015 roku, czyli od ponad 7 lat.

Partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) to polska partia polityczna o charakterze konserwatywnym i narodowym. Została założona w 2001 roku przez obecnego prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i od 2015 roku rządzi w Polsce.

Główne cele i idee PiS to:

  • obrona polskiej suwerenności i interesów narodowych
  • budowa silnej i bezpiecznej Polski
  • obrona polskiej kultury i tradycji
  • walka z korupcją i patologiami w państwie
  • ochrona rodziny i szacunek dla życia ludzkiego
  • wspieranie polskiej gospodarki i zapewnienie dobrobytu dla wszystkich Polaków

PiS zwraca szczególną uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem i obronnością państwa, a także na politykę socjalną i gospodarczą. Partia ta jest zwolennikiem polityki prospołecznej i wspiera polskie rodziny i przedsiębiorców poprzez różnego rodzaju programy i rozwiązania prawne.

PiS jest również znana z krytycznego stosunku do Unii Europejskiej i jej instytucji, a także z podejrzliwości wobec Rosji i innych państw wschodnich. Partia ta jest też krytycznie nastawiona do niektórych środowisk i organizacji, które uważa za niebezpieczne dla polskiej suwerenności i bezpieczeństwa.

Od kiedy rządzi PiS?

Partia polityczna PiS (Prawo i Sprawiedliwość) wygrała wybory 25 października 2015 roku i ten dzień można uznać za moment od którego w Polsce rządzi PiS.

1 thought on “Od kiedy rządzi PiS?”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *