Od ilu lat można mieć Facebooka?

Od ilu lat można mieć Facebooka?

Konto na Facebooku można posiadać od 13 roku życia, co wynika z regulaminu, który akceptujemy w trakcie zakładania profilu.

Stała i wysoka popularność Facebooka i Instagrama

Stała i wysoka popularność Facebooka i Instagrama
Stała i wysoka popularność Facebooka i Instagrama

W erze technologii informacji oraz gwałtownie rozwijających się mediów społecznościowych, coraz większym zainteresowaniem cieszy się zakładanie kont na Facebooku, Instagramie, Snapchacie czy Tik-Toku. Niezależnie od tego, o jakim przedziale wiekowym mówimy, każdy chce teraz posiadać swoją reprezentację w mediach społecznościowych. W związku z tym warto znać przepisy prawne, które regulują kwestie związane z ochroną danych osobowych delikwenta, która zakłada swoje konto.

Ważne informacje zawarte są zawsze w regulaminach

Oprócz tego istotnym elementem całego równania jest to, od ilu lat można mieć Facebooka oraz gdzie oryginalnie można zobaczyć taką informację. W trakcie zakładania nowego konta prywatnego na takich platformach jak Facebook, Snapchat czy Tik-Tok i Instagram, musimy zaakceptować wszelkiego rodzaju regulaminy, powiązane z funkcjonalnością wspomnianej witryny.

Bardzo mało osób dokładnie czyta dokumenty, które akceptuje

Od ilu lat jest facebook?
Od ilu lat jest facebook?

Rzadkością jest jednak to, żeby ktokolwiek przeczytał wszystkie regulaminy, które akceptuje zakładając konto na danej stronie, dlatego też większość osób nie ma świadomości polityki danych osobowych oraz regulacji prawnych, do których stosuje się dana witryna. W przypadku Facebooka, w momencie kiedy zakładamy konto, akceptujemy regulamin, w którego strukturze napisane jest, że konto na Facebooku można zakładać, jeżeli posiadasz ukończone 13 lat.

Masz 13 lat? Możesz mieć konto na Facebooku – w 100% leganie

Z tego względu, bezpośrednią odpowiedzią na pytanie od kiedy można mieć Facebooka, zawartą w strukturze regulaminu witryny, jest po prostu 13 lat. Pomimo tego, tożsamość zakładającego konto nie jest w żaden sposób weryfikowania, a więc praktycznie każda osoba zdolna obsługiwać komputer, może posiadać konto na Facebooku. Reasumując, wiekiem, od którego można posiadać konto na Facebooku jest 13 lat, co wynika z regulaminu, który akceptujemy w trakcie zakładania konta.

Podsumowując. Smutna prawda

Niemniej jednak każda osoba, która umie obsługiwać komputer może założyć sobie konto, gdyż nasze dane nie są weryfikowane przez system. Zanim pozwolimy jednak dzieciom zakładać konto na Facebooku, zastanówmy się wcześniej nad tym, czy jest to faktycznie dobry pomysł.

Od ilu lat jest Facebook?

Konto na Facebooku można posiadać od 13 roku życia, co wynika z regulaminu, który akceptujemy w trakcie zakładania profilu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *