Od ilu lat można kupić prezerwatywy?

Od ilu lat można kupić prezerwatywy?

Prezerwatywy nie są w żaden sposób określone jako produkt tylko dla dorosłych. Kupić można go w każdym wieku.

Antykoncepcja to wciąż temat tabu w wielu polskich domach. Niestety świat bardzo się zmienił i to także musi się jak najszybciej zmienić, dlatego że jeżeli dorośli nie zadbają o odpowiednie uświadomienie dziecka, to one same o to zadbają. Przecież w tych czasach praktycznie każdy ma internet! A w internecie istnieje wiele zakamarków, które mogą uświadomić nasze dzieci w taki sposób, jakiego żaden rodzic by sobie nie życzył.

Prezerwatywa jako najlepsza forma antykoncepcji

Sposobów antykoncepcji jest wiele. Od prezerwatyw, przez tabletki, aż do plastrów. Każda z nich ma swoje plusy i minusy, jednak jeżeli chcielibyśmy wyróżnić jedną, najlepszą to nie byłoby to niemożliwe. Z pewnością za taką najlepszą moglibyśmy uznać prezerwatywę. Dlaczego?

Po pierwsze, prezerwatywa nie ma bezpośredniego wpływu na organizm. W przypadku tabletek antykoncepcyjnych, kobieta je zażywająca obciąża swój organizm stałym przyjmowaniem hormonów. Prezerwatywa pod tym względem jest całkowicie neutralna dla organizmu – zarówno kobiety, jak i mężczyzny.

W jakim wieku można kupić prezerwatywy?
W jakim wieku można kupić prezerwatywy?

Kolejnym ważnym atutem (w tym przypadku chyba najważniejszym) jest skuteczność tego środka antykoncepcji. Odpowiednio użytkowana prezerwatywa to niemal 100% pewności, że nie dojdzie do zapłodnienia. Słowo klucz to oczywiście „odpowiednie użytkowanie”. Sposób używania prezerwatywy nie jest trudny, jednak osoby początkujące powinny dobrze zapoznać się z instrukcją obsługi. Kondomy obecnie produkowane są tak dobrej jakości, że mężczyźni nie muszą obawiać się o słabsze doznania z powodu ich używania. Ważnym atutem prezerwatyw jest ich dostępność.

W jakim wieku można kupić prezerwatywy?

Dla jednych pytanie, od kiedy można legalnie kupić prezerwatywy wydaje się być banalne, dla innych problematyczne. Jak jest na prawdę? Czy to od ilu lat można kupić prezerwatywy jest prawnie uregulowane ?

Otóż nie! Kondomy nie są w żaden sposób określone jako produkt tylko dla dorosłych. Kupić można go w każdym wieku. Mimo, że kupienie prezerwatywy nie jest wiekowo ograniczone to należy pamiętać, że legalne współżycie takie ograniczenie ma – jest to 15 lat.

Podsumowując

Z uwagi na te wszystkie plusy, warto by każdy wiedział jak najwięcej o prezerwatywach i się ich nie wstydził. Może to pomóc przed pojawieniem się nieplanowanej ciąży, która zawsze wywraca życie do góry nogami.

Od ilu lat można kupić prezerwatywy?

Prezerwatywy nie są w żaden sposób określone jako produkt tylko dla dorosłych. Kupić można go w każdym wieku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *