Kiedy mozna usunac wience po pogrzebie

Kiedy można usunąć wieńce po pogrzebie?

Zwyczajowo przyjęło się pozostawić wieńce pogrzebowe na okres od 4 do 6 tygodni. Niemniej, w tym czasie regularnie powinno się oczyszczać grób z roślin, które zwiędły i przestały być estetyczne.

Kwiaty przyniesione na pogrzeb to tradycyjny sposób na okazanie smutku i szacunku do zmarłej osoby. Grób pokryty ogromną ilością świeżych wiązanek czy nawet sztucznych, nowoczesnych wieńców prezentuje się wzruszająco i budzi zadumę, ponieważ sygnalizuje, że ktoś zmarł niedawno. Po jakimś czasie jednak przychodzi pora na uprzątnięcie kwiatów. Kiedy to zrobić?

Kiedy można usunąć wieńce po pogrzebie – co głosi tradycyjny zwyczaj?

Jak się okazuje, to wcale nie wszystko jedno, kiedy grób zostanie uprzątnięty. Tradycyjnym zwyczajem kwiaty powinny na nim pozostać od 4 do 6 tygodni. To, czy będziemy przestrzegać tej tradycji czy nie zależy już od osobistych poglądów. Trzeba zwrócić tylko uwagę na to, że więdnące i gnijące kwiaty sprawiają, że grób prezentuje się w sposób zaniedbany. Z tego względu przez tych kilka tygodni warto po prostu stopniowo usuwać kwiaty, pozostawiając tylko te najlepiej wyglądające.

Kiedy można usunąć wieńce po pogrzebie?

Zwyczajowo przyjęło się pozostawić wieńce na okres od 4 do 6 tygodni. Niemniej, w tym czasie regularnie powinno się oczyszczać grób z roślin, które zwiędły i przestały być estetyczne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *